Kai jūsų bosas paklaus jūsų ROI rodiklio jūsų paskutinio socialinės medijos kampanijos, kaip jūs atsakytumėte? Per daug socialinės medijos vadybininkų lengvai išsisuka su atsakymu: mes gavome tiek naujų Twitter pasekėjų, tiek retweetų, tiek facebook dalinimosi ir pan. Aišku šios socialinės medijos metrikos analitikos rodo duomenis ir kiek jų pamatė, bet jie nerodo kiek jūs dirbote ir stengiatės, kad juos pamatytų kiek galima daugiau žmonių.

Laikas, padaryti ir parodyti tai, kaip jūsų socialinės medijos analitikos atspindi, kaip jūsų sunkus darbas atsiperka. Štai sąrašas socialinės platformos rodiklių kaip juos sekti ir padaryti tai žymiai naujai.

1.Sekite ne tik nuorodų paspaudimus, bet ir koks paspaudimų atmetimo rodiklis.

 

Jeigu jūs dalinsitės originaliu turiniu socialinėje platformoje, jūs greičiausiai jau sekate, kiek žmonių spaudžia ant jūsų turinio nuorodos. Paspaudimų rodikliai yra svarbūs kaip metrikos. Kadangi jie parodo kiek pakankamai tinkamai jūs sudominate savo auditoriją, tačiau šie paspaudimai parodo dar vieną dalyką, jūsų investicinės grąžos rodikliu, kai lyginate su atmetimo rodikliu. Tai parodo jūsų vartotojus, kurie atėjo į svetainę pažiūrėjo vieną puslapį ir iškart išėjo iš jos. Socialinės platformos atveju, tai atspindi, kai kažkas paspaudžia jūsų straipsnio nuorodą Facebook arba Twitter naujienų sraute ir ateina į jūsų blogą arba svetainę. Tuomet staiga išeina. Idealiausiai mes norėtume, kad žmonės iš mūsų puslapių niekada neišeitų arba konvertuotųsi pirma. Atmetimo rodiklis yra svarbus dalykas, nes jis parodo kiek jūsų socialus ROI rodiklis atspindi srautą palyginant iš tarkim AdWords ateinančius žmones.

 

Sekite atmetimo rodiklį žmonių, kurie jūsų svetainėje ir yra atėję iš socialinių platformų ir palyginkite juos su atėjusiais tiesiogiai iš Google organinės paieškos. Jeigu socialinės medijos rodiklis geresnis negu kiti šaltiniai, galite parodyti savo bosui, kad taikote į teisingą žmonių segmentą socialinėje platformoje ir jūs atvedate daug vertingesnį srautą nei kiti šaltiniai.

Kad sektumėte šią metriką, jums reikia susikurti Google Analytics paskyrą arba kitą panašų tiekėją. Šiuo atveju nuėjus į Google Analytics, jūs turite nueiti į skirsnį „Įgijimas“, ir žiūrėti į „visas srautas“ kanalų segmentavime. Paspauskite ant „atmetimo rodiklis“ mygtuko ir jis jums turėtų reitinguoti nuo didžiausio iki mažiausio atmetimo rodiklio nuosavybių.

 

Taip kaip aprašėme atvejį viršuje jūs galėsite parodyti savo bosui, kad socialinė medija yra mažiau efektyvesnė, nei tarkim paieška ir e-paštas, bet daugiau efektyvesnė nei PPC reklama. Toks požiūris įrodys, kad jūs teikiate vertę verslui su socialine medija beemarketing puslapyje facebook.

 

2.Sekite ne tik puslapio rekomenduojamus žmones, bet ir kaip jie dalinasi ir kokį srautą atveda patys

 

Jeigu paieška turi atmetimo rodiklį, tai dvigubai tiek kiek turi socialinė platforma, bet atveda 20 kartų daugiau srauto, soc. Medija vis vien atrodo mažiau vertinga palyginus. Štai kodėl socialinės medijos vadybininkams reikia sekti daugiau negu vieną dalį atvesto srauto ir pradėti sekti srautą atėjusi iš pasidalinimo socialiniame tinkle. Aišku darant tai, jūs supriešinate socialinį marketingą, prieš kitus marketingo būdus, nusprendžiant tikrą jo vertę verslui. Jeigu jūs tarkime turite 100,000 svetainės lankytojų į mėnesį, o socialinis marketingas atveda 25,000 vizitų į puslapį, tai neatrodo taip gerai, kaip sakant, kad soc. Reklama atvedė 25 procentus viso srauto šį mėnesį.

Tai sekti galite pasitelkę tapati įrankį Google Analytics.

3.Sekite ne tik užsiminimus, sekite ir socialinį dalinimąsi bei kas kalba apie jus.

Užsiminimai taip pat svarbu, nes jie parodo kiek žmonių ištiktųjų kalba apie tai, tai yra – jūsų verslą socialiame tinkle. Šis rodiklis tampa itin vertingu, kai jūs save lyginate su konkurentais ir kiek šneka žmonės apie juos tinkluose. Pasižiūrėkite ir palyginkite nišoje kiek procentų šneka apie jūsų įmonę bei apie konkurento įmonę. Tai jums leis parodyti savo bosui du labai svarbius dalykus: kad visi jūsų konkurentai taip pat yra socialiniame tinkle ir, kad jūs darote tai geriau negu konkurentai. Su šia statistika jūs galėsite panaikinti jo abejones ar verta investuoti į socialinius tinklus. Per ilgą laiką tai gali net gi parodyti, kad jūsų kompanijos atsipirko ir dabar esate savo industrijos lyderis.

Kaip tai susekti: tam galite panaudoti Hootsuite Analytics programą, ji ne tik rodys užsiminimus apie jus, bet ir apie jūsų konkurentus.

4.Sekite ne tik komentarus, bet ir konversijų procentus

Dauguma socialinių medijų analitikų ataskaitų dažniausiai pasako, kiek komentarų susilaukė kiekvienas straipsnis. Bet be konteksto tai yra bevertė informacija. Gaunant vidutiniškai 20 komentarų per straipsnį yra daug įspūdingiau negu turint 200 sekėjų imant iš viso. Geresnis būdas sekti šį rodiklį yra skaičiuojant jūsų konversijos rodiklį. Šis rodiklis išrastas Avinash Kaushik, autoriaus bei skaitmeninės agentūros evangelisto. Jūsų konversijos rodiklis yra santykis tarp komentarų skaičiaus ir sekėjų skaičiaus arba patinka skaičiaus jeigu tokio reikia. Galite tai išbandyti viename iš jūsų socialinių tinklų. Tai jums padės nuspręsti kiek jūsų auditoriją sudomina turinys esantis jūsų socialinėje paskyroje. Arba kiek jūsų turinys įžiebia diskusijų socialiniame tinkle.

Kaip tai sekti: naudokite Hootsuite Analytics įrankį ištraukti kokį komentarų skaičius jūs gavote iš specifinio periodo. Ir padauginti tai iš sekėjų skaičiaus. Ir kad gautumėte procentą padalinti iš 100.